FAIL (the browser should render some flash content, not this).

BUKLUM SOKAK 38/1

KAVAKLIDERE 06660

ANKARA / TURKEY

TEL.: 00903124682873

FAX: 00903124682782

E-Mail: kamasel@kamasel.com

Endustriyel Toz Filtrasyonu konusunda 25 yillik tecrubesiyle filtrasyon proses muhendislik calismalarimiz cimento, mineral, demir-celik ve kimya sanayinin bircok dallarinda surmektedir..
 

EPTFE MEMBRANE FİLTRASYON TEKNOLOJİSİ

FİRMAMIZ 25 YILLIK ENDÜSTRİYEL TOZ FİLTRASYONU TECRÜBESİ İLE MEVCUT FİLTRASYON UYGULAMALARINDA TEKNİK VE EKONOMİK KAZANIMLARI ÖN PLANA ÇIKARAN BİR DEĞİŞİMİ KABUL ETTİRMİŞTİR.

KLASİK TİP FİLTRASYONDA ÜRETİM VE ENERJİ KAYIPLARI :

BİLİNDİĞİ GİBİ HALEN ÇOĞUNLUKTA KULLANIMDA OLAN FİLTRE MALZEMELERİNDE TOZ FİLTRASYONU FİLTREYE GİREN GAZ İÇİNDEKİ TOZUN FİLTRE MALZEMESİ LİFLERİ ARASINDA TUTULMASI İLE GERÇEKLEŞMEKTEDİR. BU YÖNTEM FİLTRASYONDA AŞAĞIDAKİ SORUNLARI BERABERİNDE GETİRMEKTEDİR.

 1. TOZUN FİLTRE LİFLERİ ARASINDA BİRİKMEYE BAŞLAMASI İLE TIKANMANIN BAŞLAMASI
 2. PROSES GAZ DEBİSİNİN TIKANMA NEDENİYLE AZALMASI
 3. DİFERANSİYEL FARK BASINCIN ARTMASI İLE FAN ENERJİ HARCAMASININ ARTMASI
 4. JET PULSE FİLTRE TEMİZLEME BASINÇLI HAVA SİSTEMİNİN 6 BAR CİVARINDA VE ÇOK SIK ARALIKLARLA SÜREKLİ OLARAK ÇALIŞMASI.
 5. ZAMANLA ORTAM ŞARTLARI İLE ARTAN KALIN KEK TABAKALARININ TEMİZLEME SİSTEMİNİN MAXİMUM YOĞUNLUK İLE ÇALIŞTIRILMASINA RAĞMEN VERİMLİ OLMAMASI.
 6. KALIN KEK TABAKALARI İLE AĞIRLAŞAN FİLTRE TORBALARININ YOĞUN BASINÇLI TEMİZLEME İLE KISA SÜREDE YIPRANMASI VE YIRTILMALARIN BAŞLAMASI.
 7. YIRTILMA VE DELİNMELER NEDENİYLE ORTAYA ÇIKAN EMİSYONDAN KAÇINMA AMACIYLA FİLTRELERİN SIK SIK DEĞİŞTİRİMESİ SONUCU ÜRETİM VE İŞÇİLİK KAYIPLARI
 8. ÖZELLİKLE DEĞİRMENLERE BAĞLI FİLTRELERDE TIKANMA SONUCU GAZ DEBİSİNİN DÜŞMESİ İLE ÖNEMLİ ÜRETİM VE ENERJİ KAYIPLARININ ORTAYA ÇIKMASI.

EPTFE MEMBRAN TEKNOLOJİSİ İLE YÜZEY FİLTRASYONU:

BU TEKNOLOJİDE TOZ FİLTRASYONU FİLTRE MALZEMESİNİN LİF ARALARINDA DEĞİL FİLTRE MALZEMESİNİN YÜZEYİNE İLERİ TEKNOLOJİ İLE ÜRETİLEREK LAMİNE EDİLMİŞ OLAN EPTFE ZARDA GERÇEKLEŞİR. BU ZAR EPTFE KÖKENLİ OLUP MİKRONALTI DELİKLERDEN OLUŞUR BU DELİKLER SANAYİDE ZİKREDİLEN TOZLARIN ÇAPLARINDAN KÜÇÜK OLDUĞUNDAN TOZLAR IN HEPSİ YÜZEYDE TUTULUR. ZARIN ANTİSTİK VE HİDROFOBİK ÖZELLİĞİNDEN DOLAYI TOZLAR TUTULDUKLARI YÜZEYE YAPIŞIP AĞIR KEK TABAKALARI OLUŞTURAMAZ VE RUTUBET NEDENİYLE FİLREDE HARÇLAŞMA OLMAZ. BURDA ÖNEMLE ÜSTÜNDE DURULMASI GEREKEN KONU PİYASADA KABUL EDİLEN İSMİ İLE TEFLON(PTFE) PÜSKÜRTME, TEFLON KAPLAMA ,TEFLON BANYO,SİLİKONLAMA GİBİ FİLTRE YÜZEY İŞELEMLERİNİN YÜZEY FİLTRASYON TEKNOLOJİSİ İLE HİÇ BİR BENZERLİĞİNİN OLMAMASIDIR. BU YÖNTEMLER TAMAMEN KLASİK FİLTRASYON PRENSİBİ İLE ÇALIŞIRLAR VE AYNI PROBLEMLERE MARUZ KALIRLAR.

YÜZEY FİLTRASYON TEKNOLOJİSİ İLE:

 1. TIKANMA NEDENİ İLE ORTAYA ÇIKAN DİZAYN GAZ DEBİSİNDEKİ DÜŞÜŞ ÖNLENİR.
 2. FİLTRELER MİNİMUM DİFERANSİYEL FARK BASINCI İLE ÇALIŞIR.BU DURUM FAN ENERJİSİNİ ÖNEMLİ ORANDA DÜŞÜRÜR.
 3. YÜZEYDE VE FİLTRE BÜNYESİNDE OLUŞAN KEKLEŞME VE HARÇLAŞMA ÖNLENİR.
 4. TEMİZLEME SİSTEMİ 4 BAR VEYA 4 BARIN ALTIDAKİ BASINÇLARDA VE ÇOK DAHA UZUN TEMİZLEME ARALIKLARI İLE ÇALIŞIR. BUNUN NETİCESİNDE KOMPRESÖR ENERJİ HARCAMALARINDAN % 80 VARAN TASARRUF SAĞLANIR.
 5. DİZAYN EDİLEN GAZ KAPASİTESİ ÇOK RAHAT BİR ŞEKİLDE FİLTREDEN GEÇTİĞİNDEN SEPERASYON VE ÜRETİME BAĞLI SİSTEMLERDE KISITLAMA KALKTIĞINDAN ÜRETİMDE ARTIŞ SAĞLANIR.
 6. MEVCUT FİLTRELERDE KAPASİTE ARTIŞI DÜŞÜNÜLDÜĞÜNDE AYNI MİKTARDA FİLTRE, EPTFE MEMBRANLI FİLTRE İLE DEĞİŞTİRİLDİĞİNDE SADECE FAN DEĞİŞTİRİLEREK % 15 - % 40 ARASINDA ARTIŞA ULAŞILABİLİR.
 7. FİLTRE TORBA ÖMRÜNÜN DÜŞÜK TEMİZLEME BASINCI NEDENİYLE KLASİK FİLTRELERE GÖRE 3 – 8 KAT DAHA UZUN ÖMÜRLERE ULAŞMASI
 8. 5MGR/M³ CİVARINDA ÇOK DÜŞÜK EMİSYON DEĞERLERİNİN SAĞLANABİLMESİ
 9. ÇOK DÜŞÜK EMİSYON VE UZUN ÖMÜR SEBEBİYLE BAKIM ÇALIŞMALARININ AZALMASI VE TOZ ETKİLİ MAKİNA AKSAMI YIPRANMALARININ FABRİKA GENELİNDE DÜŞMESİ.

YUKARIDAKİ KAZANIMLAR GÖZ ÖNÜNE ALIDIĞINDA VE MEVCUT UYGULAMALARIMIZ İNCELENDİĞİNDE EPTFE MEMBRANLI FİLTRELER İLK YATIRIMDA PAHALI OLMALARINA RAĞMEN ÇALIŞMA SÜRELERİ DAHİLİNDE MEVCUT PROBLEMLERİ İZALE ETTİĞİ GİBİ KENDİ YATIRIMINIDA AMORTİ EDEREK İŞLETMELERİN KARINI ARTTIRMAKTADIR.

UYGULAMA YAPILACAK FİLTRE GRUPLARI SİPARİŞ AŞAMASINDA TARAFIMIZCA İNCELENMEKTE VE UYGULAMA ESNASINDA SÜPERVİZYON HİZMETİ VERİLEREK FİLTRE OPERASYONUNUN OPTİMİZASYONU SAĞLANMAKTADIR.

 

 

Bu Web Sayfasının Bütün Hakları Kamasel Ltd.'ye Aittir. Hiçbir Yazı ve Resim İzinsiz Kopyalanamaz.